• Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
  • +370 638 90009

Pastolių tipai

Pastolių tipai

Pastoliai vertinami statybose ir kaip įrankis ir kaip konstrukcija. Kaip mes bevadintumėme pastolius, ar vienaip ar kitaip, bet pradedant mūro darbais, toliau šiltinant pastatų fasadus, atliekant stogo pakalimus – su šia pastolių funkcija susidūręs kiekvienas statybininkas ir nieko naujo čia nepasakysime. Bet jei vertinsime pastolius kaip konstrukciją, tikrai šioje vietoje pastoliai taip pat susiradę sau nišą rinkoje. Jei tenka dalyvauti koncertuose, kurie yra po atviru dangumi, pamatysite po šio straipsnio, kad scena ir aplinkinės laikančios konstrukcijos padarytos taip pat iš modulinių pastolių. Jei aplankysite parodas, tiek Lietuvoje bei užsienyje, taip pat galite pastebėti modulinių pastolių konstrukcijas, tarnaujančias kaip lengvai ir greitai sumontuotos lauko terasos.

 

Pastoliai skirtingose šalyse, nors ir atlikdami ta pačią funkciją, būna gaminami iš įvairiausių medžiagų.  Daugumą pastolių tipų teko "gyvai" matyti, kuriuos ir norime aprašyti žemiau :

Pastoliai iš cinkuoto plieno – paplitusi konstrukcija, tiek Lietuvoje tiek Europoje. Optimalus derinys kainos, tarnavimo laiko, kainos ir svorio. Standartinės dalys lengvai ir greitai surenkamos į vientisą konstrukciją. Šiuos pastolius skirstytumėme į keletą pagrindinių grupių:
a. Fasadiniai arba rėminiai pastoliai – skirti, dažnu atveju lauko darbams, susijusiais su fasado šiltinimu, renovacija, stogų pakalimu ir panašiais darbais. Rėmai fasadinių pastolių standartiškai svyruoja nuo 2 metrų iki 0,5 metro aukščio ir 0,65-1,05 metro plotyje. Įstrižainės, lygiagretės, rėmo pagrindas, metalinės ar medinės aikštelės – konstrukcijos unifikuotos ir labai panašios skirtingų gamintojų. Skirtumai dažniausiai būna tvirtinimuose pastolių rėmo ir aikštelės, kitų jungčių, darbinės aikštelės ilgyje, bet iš toliau paprastam praeiviui pamatyti skirtumus būtų sunkoka.


b. Moduliniai pastoliai – skirti įprastai mūro darbams, nes konstrukcija leidžia reguliuoti darbinį aikštelės aukštį po 0,5 metro, kas skaitoma vienu iš pagrindinių šių pastolių privalumu. Taip pat modulinių pastolių privalumas yra nepaprastas universalumas sprendžiant priėjimą prie vidinių ar išorinių sienų nestandartinės konstrukcijos statiniuose. Moduliniai pastoliai sugeba būti surenkami ir į kubą, konstrukcijas su išgaubtomis arkomis, net kamuolio forma išgauti įmanoma su šia pastolių konstrukcija. Jau minėjome apie parodose ir koncertų salėse panaudojimą suradusius šiuos pastolius, pridėtumėm papildomai apie laivų statyklose modulinių pastolių panaudojimą. Tai labiausiai mato Lietuvoje Klaipėdos miesto gyventojai.

Pastoliai iš vamzdžių – tai kiekvienam objektui pagal poreikį supjaustomi plieniniai vamzdžiai, o tai konstrukcija galinti, kaip ir moduliniai pastoliai, prisiderinti prie kiekvieno statinio individualiai. Tik problema, kad kuomet statiniai nėra vienodi,  paruošta konstrukcija viename objekte netiks kitame. Ir mūsų įmonė nors ir nenaudoja tokios konstrukcijos sutvirtintos tarpusavyje anketinėmis bei paprastomis ar sukamomis jungtimis, rašome apie tai, nes tokia konstrukcija vienaip ar kitaip yra statybose naudojama. Mūsų akimis tai branki konstrukcija, kuri turi universalumą, ir naudojimo efektyvumas suprantamas, tik šios srities pastolius naudojantiems meistrams.

Pastoliai iš aliuminio – lengvo lydinio konstrukcija, niekuo surinkimas ar išrinkimas nesiskiria nuo pastolių iš cinkuoto plieno, tik konstrukcijos lengvumas atsispindi kainoje gaminio. Lyginant su pastoliais iš cinkuoto plieno, aliumininiai pastoliai gali būti brangesni du arba tris kartus.

Pastoliai iš medienos – daugiau naudojami pietinėse šalyse, nors pastebėti galime ir Lietuvoje privačių namų statybos darbuose. Pietuose mediniai pastoliai naudojami, kaip pigesnė alternatyva plieniniams pastoliams. Be to pietinėse šalyse esant sausam klimatui, medis tarnauja ilgiau nei kaip mūsų šiauriniame jūriniame ir drėgname klimate. Kaip pavyzdį tokių pastolių galerijoje pamatyti galite Egipte naudojamus pastolius. Savaime suprantama europiečiui tokia darbų sauga sudarytų šokiruojantį įspūdį, bet įspūdis ir nelaimingų atsitikimų statistika yra vienoda. Egiptas lyderis pagal nelaimingų atsitikimų statybose.

 

Pastoliai iš bambuko – patsai bambukas tai miglinių šeimos daugiamečių, visažilų augalų triūba. Kadangi paplitę šie augalai tropinio ir subtropinio klimato zonose, tokiose kaip Pietryčių ir Rytų Azijoje, Himalajuose, Pietų Amerikoje, tai ir pamatyti galima šiuos, keistesnių sudedamųjų dalių, pastolius būtent šiose šalyse. Tai alternatyva mūsų matomiems mediniams pastoliams. Paprastai bambukas greitai atsinaujinantis augalas, ir kadangi jo šiose šalyse be galo daug, jis naudojamas statybose.

pastoliai.bambukiniai